ABC Witam

 IMG_7406  IMG_7407 IMG_7540 IMG_7416

Internetowa Księgarnia Przedszkolaka – Mirosława Woźna Książeczki z wierszykami dla dzieci. Internetowa Księgarnia

Zapraszam do strony  „Sprzedaż książek”  (zobacz wyżej), na której informuję o możliwości ich zakupu. To są książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym, napisane rymującym się , sylabicznym wierszem, bogato ilustrowane.

     

 

Zapełniłam podręczną biblioteczkę…

Zapełniłam już swoimi książeczkami podręczną biblioteczkę przedszkolaków i dzieci troszkę starszych. Trudno policzyć, ile ich ukazało się drukiem ze względu na różne, powtórzone wydania. Minęło już tyle lat…
Przedstawiane niżej 4 książki wyjątkowo są napisane prozą, dla dzieci troszkę starszych 6 – 12 letnich.

 

 

Wierszyki z książek do przeczytania

Wierszyki z niektórych książeczek będzie można przeczytać, po wejściu na stronę  *Sprzedaż książek  i zapamiętaniu ich numeru. Jeśli w pasku stron (powyżej) znajduje się ten numer, wystarczy go otworzyć np. x-1 i 4, x-22.

Serdecznie witam wszystkich moich czytelników.

Na tym blogu znajdziecie Państwo pewne wskazówki dla ambitnych mam, dla przyszłych autorów, moje nowe, nieopublikowane jeszcze utwory, a także strony „wspomnieniowe”.
Jeśli moje książeczki przyczynią się do tego, że dzieci polubią czytanie, że chętnie będą zaglądać do bibliotek, jako pisarka będę usatysfakcjonowana.
Możecie skorzystać Państwo z mojej własnej metody, jak nauczyć dziecko czytać, na stronie tego bloga – Nauka czytania , a także z wymyślonej przeze mnie zabawy w liczenie.
Od czasu do czasu otrzymuję listy  od rodziców, którzy chcieliby opublikować swoje utwory. Nie mogę niestety, odpowiadać indywidualnie każdemu nadawcy i dlatego utworzyłam stronę na tym blogu – Dla twórców , na której dzielę się moim doświadczeniem w tej dziedzinie.
Strona „Tak było” – to taki mój  wspomnieniowy pamiętnik, bez zachowania kolejności zdarzeń.Zapraszam także do innych stron na tym blogu.  Będę na nich zapisywać utwory dotąd jeszcze niepublikowane.
Mam nadzieję, że nie zanudzę…

Język polski – nasz język ojczysty.

Minęło w lutym święto”Języka Ojczystego”, a ten nasz zaliczany jest do grona najtrudniejszych. Dzieci opanowują go jednakże tak łatwo słuchając rozmów swoich rodziców. Nie pozwólcie,  by pociechy mieszkające poza granicami naszego kraju mogły się go nie nauczyć, bądź zapomnieć. Wiadomo, że rymujące się wierszyki ułatwiają zapamiętywanie i pomagają doskonalić zdobyte umiejętności językowe.

„Kapral Wojtek – miś brunatny”

Nareszcie ukazała się moja pierwsza książka, w treści której nie musiałam nic wymyślać. Opowiedziałam w niej o przygodach sympatycznego misia z Armii generała Andersa. Chociaż napisałam ją z myślą o dzieciach 6-12 letnich, myślę, że i dorosłym czytelnikom się spodoba. Miś jest po prostu wyjątkowy!

——————————————————————————————————————–

Kotek w podróży

To moja najnowsza książeczka dla przedszkolaków napisana rytmicznym i sylabicznym wierszem. 2 – 3 minuty czytania.

——————————————————————————————————————

 

Moje spotkania z dziećmi z reguły dotyczą tematu – jak powstają książki. Można powiedzieć, że są w pewnym sensie do siebie podobne. A jednak zdarzają się wyjątki. Niedawno zostałam zaproszona do Przedszkola w Kleszczewie. Niesamowite, ale poczułam się jak miły gość, który może wysłuchać fragmentów swoich wierszy, recytowanych przez dzieci, nawet tych z najmłodszych grup. To naprawdę było bardzo wzruszające. (2018 rok).

——————————————————————————————————————–

Moje książeczki „powędrowały” na Białoruś (2016r.)
Ogromnie się cieszę. Z delegacją z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu moje książeczki pojechały do szkół polskich na Białoruś. Jestem bardzo szczęśliwa, że ktoś docenił moją twórczość, że polskie dzieci mieszkające za granicą, na moich wierszach będą doskonaliły język ojczysty.
————————————————————————————————————————

Dla czytelników w Toruniu i Białymstoku

Cieszę się, że mogę pochwalić się miłą wiadomością, że moje książeczki znowu wysłane zostały poza granice Województwa  Wielkopolskiego. Tym razem  „zawędrowały” do Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Województwa Podlaskiego. To wspaniała wiadomość zważywszy, że sieć księgarń kurczy się, a zaistnienie w dużych sieciach handlowych jest praktycznie niemożliwe.
Serdecznie pozdrawiam osoby, którym moje książki się spodobały.
————————————————————————————————————————–

Pasja, hobby, misja…
Podejmując wysiłki często nie ograniczamy się tylko do zaspakajania podstawowych potrzeb życiowych, ale wkładamy wiele serca w realizację niezrozumiałych dla innych ludzi celów.
Może to być jakaś pasja, hobby… To dziwna potrzeba i taka wyłącznie ludzka. To coś, co bywa motorem naszych działań. Bez nich możemy się przecież obejść. Realizując je, często przeznaczamy na nie środki, które znacznie obniżają nasz poziom życia. Są źródłem wyrzeczeń, rezygnacji z wielu przyjemności, ograniczeń w konsumpcji, ale…dają przecież uczucie radości i zadowolenia, gdy osiągamy wytyczony cel.
Taką przemożną potrzebą było dla mnie opublikowanie „Kluseczki”. To jedna z trzech bajek, które powstały w oparciu o przygody moich dzieci.Kiedy udało mi się to zrealizować, postanowiłam stworzyć pewien zbiór małych książeczek, które pomogą małym dzieciom zaprzyjaźnić się z książką, ułatwią zasypianie…
I niby wszystko zostało już zrobione, a mimo to z szafy wciąż „wysypują” mi się zapisane kartki ze streszczeniami bajek, odnajduję zbiór pomysłów na następne, których szkoda wyrzucić. Czy to jest już uzależnienie od pisania?
———————————————————————————————————–

Dlaczego lubię wiersze
Skoro już postanowiłam zwolnić tempo pracy od tego roku (2017r.), automatycznie nasuwają się myśli „rozliczeniowe” – co udało się zrobić, czego nie było warto… Zdecydowanie więcej odnotowuję plusów. Wspaniała przygoda z Ilustratorami, Bibliotekarzami, Dyrektorami szkół i przedszkoli, no i przede wszystkim z Dziećmi! Spotkania autorskie, chociaż męczące też przecież dostarczały mi niewątpliwie satysfakcji. To nie był łatwy okres dla poetów piszących tradycyjnie. Lansowana moda na twórczość bez interpunkcji, bez rymów, często z wyrazami trudnymi do zaakceptowania znajdowała jakoś sponsorów. Naprawdę próbowałam to troszeczkę chociaż polubić, albo zaakceptować.
Na jednym ze spotkań z takim modnym poetą zadałam mu krótkie pytanie: „Jak często wraca do swojej twórczości i czy czytanie jej po pewnym czasie sprawia mu przyjemność?”
Zapadła długa cisza, aż krępująca. Cenię prawdomówność… to był porządny człowiek.
A ja lubię wiersze. Nie tylko moje. Lubię wielu polskich poetów. Nawet wiersze rosyjskie, których musiałam się uczyć. Robiłam to z przyjemnością. Co jest w nich takiego pociągającego? To rytmika, melodyjność, płynność wymowy, miły temat przewodni. No, to przecież to samo, dlaczego lubimy niektóre piosenki.
—————————————————————————————————————————

Korzystając z uprzejmości Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania przekazałam za ich pośrednictwem do 68 bibliotek szkolnych w Poznaniu moje książeczki w następujących zestawach: W oceanie/ Chory samochodzik/ Kluseczka/ Mysz w rakiecie/ Przygoda z kotkiem/ Mały bałwanek/ Piesku wróć/ Ciekawe wiersze dla dzieci.
mysz_w_rakiecieprzygoda_z_kotkiemmaly_balwanek

Czy potrafię nimi zainteresować dzieci? Jestem niezmiernie ciekawa… (2016r.)
————————————————————————————————————————-

W dniu 16 września 2016 r. odbył się wernisaż prac młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 84 w Poznaniu pt. „UWAGA ARTYŚCI – KONKURENCJA ROŚNIE!” zorganizowany przez kuratora wystawy, nauczycielkę plastyki – panią Annę Klimaszewską. Ogromnie się cieszę z wyróżnienia, jakiego doczekał się mój wierszyk pt.”Chory Samochodzik”,jako temat wiodący tej wystawy.
Chory_samochodzik
———————————————————————————————————————————————————————————–
To już 23 lata, jak odwiedzam Biblioteki, Szkoły i Przedszkola.
Moja pierwsza książeczka dla dzieci w Wydawnictwie P.W.PROMYK ukazała się w1994 roku. Wcześniej pisałam wierszyki dla innych wydawnictw. To już 23 lata jak odwiedzam Biblioteki, Szkoły i Przedszkola!  Może trzeba nareszcie zwolnić tempo?  Dużo wysiłku kosztowało mnie wydanie 39 tytułów książeczek. Wszystkich razem jest ich  78 – jest więc w czym wybierać. Czy piszę nadal? Ależ tak! Ale to co powstanie,  zostanie raczej w szufladzie mojego biurka… (16.V.2017r.)
………………………………………………………………………………………………………………………………..

Targi książek w Poznaniu w 2016 roku.

 
……………………………………………………………………………………………………………………………………………

Komentarze są wyłączone.